Fala uderzeniowa

Wrocław

Osteopatia i fizjoterapia Wrocław

Innowacyjne metody fizjoterapeutyczne i zabiegi fizykoterapeutyczne

W medycynie, jak również w dziedzinach pokrewnych, nieustannie zachodzą zmiany. Powstają nowe metody terapeutyczne, jak fala uderzeniowa Wrocław, natomiast te stare są udoskonalane. Tak też jest w fizjoterapii. Czym dzisiaj zajmuje się standardowy gabinet fizjoterapii Wrocław? Jakie zabiegi fizykoterapeutyczne Wrocław są najpopularniejsze?

Osteopatia

Niewątpliwie osteopatia we Wrocławiu to jeden z tych obszarów fizjoterapii, który w ostatnich latach rozwija się najintensywniej. W tym miejscu należy jednak zauważyć, że ta metoda lecznicza dotyczy nie tylko fizjoterapii. Równie popularna jest dzisiaj choćby osteopatia stomatologiczna Wrocław. Na czym polega ta metoda?

Osteopatia Wrocław

Głównym założeniem osteopatii jako takiej jest potraktowanie pacjenta w sposób holistyczny. Oznacza to, że specjalista nie skupia się tylko na problemie, z którym przyszedł pacjent, ale na większym obszarze organizmu oraz na historii zdrowia pacjenta. Co więcej, osteopatia odnosi się również do sfery mentalnej człowieka. Tym samym, na przykład w osteopatii stomatologicznej fachowiec interesuje się stanem zdrowia nie tylko zębów i żuchwy, ale też szyi, karku, ramion, a nawet kręgosłupa. Odpowiednie uciśnięcia w konkretnych miejscach mogą się bowiem przyczynić do rozwiązania problemów typowo stomatologicznych.

Nowoczesne zabiegi fizykoterapeutyczne

Opisana powyżej osteopatia to metoda terapeutyczna.

Warto jednak wspomnieć również o nowoczesnych zabiegach fizykoterapeutycznych, a przynajmniej o jednym z nich. Ostatnimi czasy coraz częściej stosowana przez fachowców jest fala uderzeniowa. Jest to fala mechaniczna, generowana poprzez specjalne urządzenie terapeutyczne. Zadaniem fali jest wywarcie silnego nacisku na tkankę miękką, w celu rozbicia rozmaitych złogów, które się tam tworzą. Dzięki temu fala uderzeniowa Wrocław przyczynia się do łagodzenia rozmaitych bólów u pacjentów. Ponadto, technika ta jest skuteczna w terapii rozmaitych schorzeń, takich jak na przykład ostroga piętowa.